Vekaleten Kurban kesiyoruz
Kurbanınızı nasıl bağışlayabilirsiniz?
Hayırseverlere ilgilendirme nasıl yapılmaktadır? Kurbanınızı nasıl bağışlayabilirsiniz?
Facebook' ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazdır

Kurban Hisse Bedelleri:

Cansuyu Derneği 2009, 2010, 2011 ve 2012 yılı Kurban Organizasyonlarında genel fiyatlandırma yerine, Bölge fiyatlandırması yöntemini kullanmaya başlamıştır.

 

Buna göre 2013 yılı Kurban Bedelleri:

Afrika: 250 TL

Asya: 300 TL

Arakan Kampları - Bangladeş: 350 TL

Çeçenistan Kampları: 350 TL

Türkiye: 490 TL

Mısır: 490 TL

Filistin Kampları: 490 TL

Suriye Kampları: 490 TL

Balkanlar: 490 TL

Gazze: 700 TL'dir.

 

Farklı fiyatlandırma sisteminin uygulanmasının nedeni; Kurbanlık sıfatı taşıyan ve kesimi yapılmaya dinen uygun olan hayvanların bölgelere bağlı olarak fiyatlarının olmasından kaynaklanmaktadır.

 

Kurbanlık Alım-Kesim

Kurban alımı, kesimi ve dağıtımı sırasında tamamen dini vecibeler yerine gelecek şekilde hareket edilmektedir. Kurbanlık hayvanların alımları kesim yapılacak olan ülkelerden temin edilmektedir. Kurban niteliğini taşımayan hiçbir hayvan alımı kesinlikle yapılmamaktadır. Kurban niteliği taşıyan hayvanların Kurban sıfatını taşıması için hayvanın mutlaka Kurban bayramının 3. Günü ikindi ezanına kadar Dini kaidelere göre kanının akıtılması gerekir. Kan hayvandan akmadan kurban sayılmaz. 2005 yılından bu yana derneğimize bağışlanan tüm kurbanların kanı akıtılmıştır.

Derneğimize kurban amacıyla yatırılan bağışlar hiçbir şekilde amacının harici şekliyle kullanılamaz. Yani "kurban kesmeyelim, nakit gönderelim daha çok işlerine yarar gibi" bir düşünce içine hiçbir zaman girmedik, girmeyeceğiz.

 

Vekalet:

"Ameller Niyetlere Göredir" kaidesine göre, Sizin adınıza derneğimiz tarafından kurban kesimi yapılması için bağışınızı yaptığınız andan itibaren Kurban kesimi ile ilgili vekaleti doğrudan bize vermiş olursunuz. Bağışı yaparken size verilen resmi evrakta bu vekaletin yazıya dökülmüş hali, sizinle Cansuyu arasında bir sözleşme anlamına gelir. Yani "Ben bu parayı Cansuyu derneğine benim (veya belirteceği başka birinin) adıma kurbanımı kesmesi için yatırıyorum" demektir.

Ancak kişinin kalbinin mutmain olması için, kişiler bizi arayarak sözlü olarak da vekaletini verebilir.

 

Bilgilendirme:

Banka, Kredi kartı ve Makbuz aracılığı ile Kurban bağışı yapan kişilerden kendilerine ulaşabileceğimiz bir GSM numarası istenmektedir (PTT'de ki veznelerde bu bilgiler eksik kalabilmektedir). Kurban bağışı dernek sistemlerine kaydedildiği anda sizin bize vermiş olduğunuz GSM numarasına, Bağışınızın sistemlerimize kaydedildiğine dair bir SMS gelecektir.

Aynı şekilde kurban kesimi yapıldıktan sonra adına kurban kesilecek kişinin GSM numarasına Kurbanının kesildiğine dair bir SMS gönderilecektir. Ancak, ülkelere giden görevlilerimizin tüm kurbanları kestiğine dair rapor Genel Merkezimize ulaşmadan size SMS gönderilmez.

Rapor geldikten sonra GSM numarasına aynı gün SMS ile kurbanının kesildiği bilgisi gönderilir.

 

Görüntü:

Bayram süresince ekiplerimizin kontrolünde yürütülen kesim işlemleri, ekip elemanlarımızdan bir tanesinin vekaletleri kesim yapacak kişiye vermesi ile başlar. Kesim öncesi, kesim anı ve dağıtım anı video kamera ile kayıt altına alınır. Kurban bayramından sonra ki süreçte, ülkelere göndermiş olduğumuz ekipler geri geldikten sonra video kameraya kaydettikleri görüntüler tek tek düzenlenmeye başlanır. Bu düzenleme süreci ortalama 2-3 aylık süreyi kapsamaktadır. Kurban bağışı yapan kişiler ile tekrar SMS ile irtibat kurularak adres bilgilerinin internet üzerinden güncellenmesi istenilir. Adres bilgilerini güncelleyen bağışçılarımızın adreslerine düzenlenmiş ve DVD ortamına kaydedilmiş görüntüleri gönderilecektir. Ancak, adres bilgilerinin baışçımız tarafından güncellenmemesi durumunda, kişinin adresinin bilinememesi sebebiyle görüntüler kendisine gönderilemeyecektir.

 

Banka Hesap Bilgileri:

Kurban bağışınızı kredi kartınız ile ONLİNE BAĞIŞ sayfamızdan yapabilirsiniz.

 

Banka ile işlem yapmak istediğiniz takdirde, veznedara;

 

- Ziraat Bankası veznedarlarının ekranlarında yer alan Kurumsal Tahsilat Sistemini kullanarak,

- Vakıfbank veznedarlarının ekranlarında yer alan Kurumsal Tahsilat Sistemini kullanarak,

- Türkiye Finans Katılım Bankası veznedarlarının ekranlarında yer alan Bağış Sistemini kullanarak,

- Kuveyt Türk Katılım Bankası veznedarlarının ekranlarında yer alan Bağış Sistemini kullanarak,

- Halkbank veznedarlarının ekranlarında yer alan Kurumsal Tahsilat Sistemini kullanarak,

 

"Cansuyu derneğine bağış yapmak istiyorum, ancak açıklama kısmına "Kurban …………….'nın adına kesilecektir" şeklinde yazmanızı istiyorum" dediğiniz takdirde sizden gerekli tüm bilgiler alınarak tarafımıza iletilecektir.

Diğerleri
Kurbanınızı nasıl bağışlayabilirsiniz?
Hayırseverlere ilgilendirme nasıl yapılmaktadır? Kurbanınızı nasıl bağışlayabilirsin

Yorum Yaz Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Hakkımızda
Amacımız
Basın Açıklamaları
Yönetim Kurulu
Denetleme Kurulu
Neler yapıyoruz?
Yetimlere sahip çıkıyoruz
Vekaleten Kurban kesiyoruz
Adınıza su kuyusu açıyoruz
Gıda Bankacılığı yapıyoruz
Ramazan' özel faaliyetlerimiz
Cami yapıyoruz
Gönüllü
Gönüllü Kimdir?
Destek Alanları
Medya
Basında Cansuyu
Foto Galeri
Cansuyu TV
Bannerlar
Tel:+90 (312) 285 20 03
Fax:+90 (312) 285 00 92
cansuyu@cansuyu.org.tr
Cansuyu Yardımlaşma Derneği Resmi web sayfasıdır
cansuyu.org.tr © 2013
Desingn : İNS