Faaliyetler
Cansuyu Arakan kurbanlarını kesti
Cansuyu Arakan Kamplarında kurbanları keserek dağıtımına başladı
Facebook' ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazdır

Cansuyu Arakan Kamplarında kurbanları keserek dağıtımına başladı

Emanet kurbanlar kesildi, etleri muhtaç mültecilere dağıtıldı

COX’S BAZAR

Bütün engellemelere rağmen Bangladeş’teki Arakanlıların barındığı mülteci kamplarına giren Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği heyeti, Türkiye’den teslim edilen kurbanları keserek dağıtımlarına başladı.

150 KASAP BİRDEN ÇALIŞTI, KURBANLAR KESİLDİ

Onbinlerce Arakanlı mültecinin barındığı Kutupalong kampına girerek 6 ayrı bölgede tespit edilen kurban alanlarına kurbanlıklarını taşıyan Cansuyu heyeti, 150 civarındaki kasapla bütün kurbanları keserek ihtiyaç sahiplerine dağıttı. Kurban Bayramına Türkiye’den 2 gün sonra giren Bangladeş’te ilgili bakanlığın özel talimatı nedeniyle Türk yardım kuruluşlarına Arakan mülteci kamplarında kurban kesim alanlarına girmelerine müsade edilmemesine rağmen bir yolunu bularak 3 kişilik heyetini gönderen Cansuyu, buradaki emanet kurbanları kesmeyi başardı.

Kurban kesimi ve dağıtımının ardından Bangladeş’in çeşitli bölgelerindeki kurban kesimlerine de başlayan Cansuyu’nun 26 kişilik heyeti, buralardaki kesimleri de kısa sürede bitirecek. Kesimlerle birlikte ihtiyaç sahiplerine kurban etlerinin dağıtımlarını da gerçekleştiren Cansuyu, yetimleri de unutmadı. Çok sayıda yetimhanede çocukları sevindiren Cansuyu, Türkiye’den emanet edilen sadaka ve zekat gibi paraları da dağıttı. Çocukların bayramlıklarını da karşlayan Cansuyu, miniklerin oyuncak ve diğer hediyelerini de dağıttı.

EMANETLER YERLERİNE ULAŞTI

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 2012 Bangladeş Kurban organizasyonu hakkında bilgi veren Ankara Temsilcisi Şükrü Gök, “Bangladeş hükümetinin ve polis teşkilatının bütün engellemelerine rağmen Cansuyu olarak Arakan kamplarına ilk giren yardım kuruluşu olduk. Kampa giren heyetimiz içerisinde Anadolu Ajansı Muhabiri Erdem Gültekin de bulunduğu için olayların yakın şahididir. Biz Cansuyu olarak, Türkiye’den Arakanlı kardeşlerimiz için kurban bağışında bulunan hayırsever vatandaşlarımızın emanetlerini hakkıyla yerine ulaştırdık. Allah kurbanları kabul etsin. Gerçekten de bu kamplarda zor koşullar altında yaşam mücadelesi veren Arakanlı mülteci kardeşlerimizin çok ihtiyacı var. Burada bulunan her insan mutlaka yardıma muhtaç durumda. Bütün dünya Müslümanlarının buradaki Müslümanlara yaşam mücadelesinde destek vermesi ve yardım etmesi gerekir. Bu siz Müslümanlar için bir zorunluluktur. Herkes az-çok demeden yardımda bulunmalıdır” diye konuştu.

Ramazan Kaya, Milli Gazete

Diğerleri
Kocaeli Kitap Fuarındayız
Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kocaeli Temsilciliği, 18-26 Nisan 2015'te İzmir
Depremle Müslümanları tanıdılar
Nepal’in en köklü ve en büyük İslami kuruluşu Islami Sangh Nepal’in Genel Başkanı Nazral
Bin kişinin barındığı çadırlar Nepal'de faaliyetini sürdürüyor
Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Nepal'de bin kişi kapasiteli çadır dağıttı
Cansuyu Nepal’de çadır kent kurdu
Deprem nedeniyle ölü sayısının 10 Bine yaklaştığı Nepal’de Türkiyeli yardım kuruluşlar
Yorum Yaz Yorumlar
Hakkımızda
Amacımız
Basın Açıklamaları
Yönetim Kurulu
Denetleme Kurulu
Neler yapıyoruz?
Yetimlere sahip çıkıyoruz
Vekaleten Kurban kesiyoruz
Adınıza su kuyusu açıyoruz
Gıda Bankacılığı yapıyoruz
Ramazan' özel faaliyetlerimiz
Cami yapıyoruz
Gönüllü
Gönüllü Kimdir?
Destek Alanları
Medya
Basında Cansuyu
Foto Galeri
Cansuyu TV
Bannerlar
Tel:+90 (312) 285 20 03
Fax:+90 (312) 285 00 92
cansuyu@cansuyu.org.tr
Cansuyu Yardımlaşma Derneği Resmi web sayfasıdır
cansuyu.org.tr © 2013
Desingn : İNS